★Hemen Üye Ol Bonusunu Al!★
★Yüksek Oranlarla Kazan★

Brezilya 1-7 Almanya maç özeti

Dünya Kupası Dünya Kupası olalı böyle bir gece görmedi. Kupanın ev sahibi ve favorilerinden olan sambacı Brezilya, Avrupa panzeri Almanya’dan şaka değil tam 7 gol yedi. Brezilyalıların ilk dakikalarda etkili başladığı maçta Almanya ilk yarıyı 5-0 önde tamamladı. İkinci yarıda ise 2 gol daha buldular. Brezilya teselli golünü 90+1’de buldu.

Açıkçası bir blog yazarı olarak ben Brezilya’nın yenilmesini gerçekten istiyordum. İlk maçlarından itibaren takip ettiğim bu takımda hepinizin hak vereceği gibi göze hoş gelen futbolu sadece Neymar oynuyordu. Bu çocukcağız da geçen maçta sakatlanıp bu maça çıkamayınca aslında Brezilya’nın ne kadar boş bir takım olduğunu gördük. Ayrıca Brezilyalı taraftarlar maçta top Fred’in ayağına geldiğinde ıslık ve yuhalamalar ile oyunucuyu protesto ettiler. Benim anlamadığım nokta Fred zaten ilk maçtan beri sahada hiçbir bok yapmadıki şimdi niye kızıyorsunuz?

Eski alışık olduğumuz Brezilya futbolundan eser kalmamış. Scolari takımı anasının nikahı gibi yapmış atmış. Koskoca Brezilya’daki oyunculardan daha iyi bir takım oluşturulamaz mıydı? Mesela Ronaldinho… Bu adamın ölüsü bile bu takımdakilerden daha iyi iş yapardı…Bir diğeri Melo. DÜn de gördüğümüz gibi orta sahası tramvay hattına dönmüş Brezilya’da sizce Melo görev alsa bunlardan daha mı kötü oynardı? Herneyse bunları artık Brezilyalılar düşünecek. Alman milli takımını da çok sevdiğim filan yok, hepsi aynı boktan Avrupa’nın aynı yeşili. Ama böylesine organizasyonlarda futbol severler göze hoş gelen futbolu alkışlıyor. Bu turnuvada da gördükki bunu da Almanlar ile Hollandalılar yapıyor. Umarız bu iki takım finalde karşılaşır ve müthiş bir mücadele izleriz.

Alternatif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni adresimiz: Superstadyum26.com
+